O nás

Monitoringu předvolebních kampaní se česká kancelář protikorupční nevládní organizace Transparency International (TI) věnuje v rámci projektu transparentnivolby.cz pravidelně už od roku 2012. Tehdy TI hodnotila transparentnost první přímé volby prezidenta a od té doby aktivně sleduje všechny volby v České republice za více než dekádu.

Budova Evropského parlamentu v Bruselu | zdroj: TI

Základní myšlenkou je snaha poskytnout široké veřejnosti otevřené hodnocení transparentnosti kampaní před samotnými volbami. Za uplynulých deset let jsme tak v TI nasbírali jedinečné mezinárodní i lokální zkušenosti a vytvořili jsme unikátní metodiku pro posuzování transparentnosti kampaní.

Za pomoci našich expertních partnerů ze společnosti Gerulata také zachycujeme trendy v oblasti dezinformací, médií a politického marketingu s přesahem do digitálu i proměnu politických strategií.

Hodnocení se tak stalo jedním z pravidelných příspěvků TI ke zlepšování politické kultury v Česku a apelem na politické představitele, aby zvyšovali svou politickou integritu místo snahy obcházet pravidla a pohybovat se mnohdy za hranou zákona.

Za projektem stojí Transparency International ČR

Jsme nevládní protikorupční tým, který řeší velké mezinárodní i malé regionální kauzy. Prosazujeme efektivní systémová řešení. Chráníme veřejné rozpočty. Šetříme miliardy korun našim spoluobčanům. Prostřednictvím projektů vzděláváme o korupci občanskou společnost, státní a soukromou sféru. Poskytujeme zdarma právní poradenství široké veřejnosti. Díky naší globální síti poboček Transparency International sdílíme mezinárodní zkušenosti všude tam, kde je třeba.

www.transparency.cz

Poděkování za podporu

Tento projekt vznikl díky podpoře European Media and Information Fund (EMIF).