Všechno je to kampaň: promítání filmu s debatou

Publikováno: 1. 8. 2017

V úterý 5.9. od 18:30 budeme debatovat v Kině Pilotů, po debatě bude připraveno malé občerstvení a od 20:00 začne promítání filmu Den zrady.

Debata: Strategie kampaně včera a dnes
Jak se proměnil politický marketing od posledních voleb v ČR? A jak se liší předvolební kampaň v ČR a například USA? Je v oblasti propagace politiků vůbec něco nového pod sluncem? Zamíchala sociální média a jejich masivní využívání opravdu tak moc politickou scénou a strategií oslovování voličů? Může politikovi vyhrát volby Facebook nebo Twitter? A jsou fake-news tak velkým problémem pro liberální demokracie, jak se minulý rok zdálo? Na co se máme připravit letos?

Na tyto otázky budou odpovídat lidé, kteří se sledování (politických) kampaní věnují velmi pečlivě a velmi dlouho:

Erik Best
… americký publicista a komentátor politicko-ekonomického dění v ČR

Josef Šlerka
… datový analytik, vysokoškolský pedagog a jeden z nejrespektovanějších interpretů digitálního věku v ČR

Petr Vymětal
… vysokoškolský pedagog, který se podílí na monitoringu financování předvolebních kampaní jako jeho hlavní metodolog už od roku 2012.

Moderuje David Ondráčka (ředitel TI-ČR).

Film: Ides of March / Den zrady (2011)
Drama zachycuje krátké období osobnostního přerodu politického spin-doctora Stephena Meyerse. Z pragmaticky uvažujícího politického a marketingového stratéga, který důvěřuje pravosti idejí, které jeho kandidát v kampani hlásá, se stane cynický manipulátor, jejž zhrzenost svede k porušení právě těch norem čestnosti a integrity, které mu na počátku imponovaly.
Skvěle sekvencované politické drama, v němž jsou emoce pochopitelně až na posledním místě, sehrál výkvět hollywoodského herectví: vedle Geroge Clooneyho, který se posadil i na režisérskou stoličku, uvidíte suverénního Ryana Goslinga, uměřeného Philipa Seymour Hoffmana, přesvědčivou Marisu Tomei, okouzlující Evan Rachel Wood a úsporného Paula Giamattiho.

Akci podporuje U.S. Embassy Prague.

Trailer filmu: www.youtube.com/watch?v=Uha0XfGBdMw
Film na ČSFD: www.csfd.cz/film/272410-den-zrady/prehled/

Facebooková událost

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o. p. s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8

Bankovní číslo transparentního dárcovského účtu TI: 2100385154/2010 (Fio banka, a.s.)

+420 224 240 895
volby@transparency.cz
www.transparency.cz

Partneři

Monitorujeme

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >