Monitorujte s námi

Chcete se podílet na monitoringu?

Předpokládejme, že ano, jestliže čtete dále. Nyní byste asi mohli čekat standardní žádost o finanční podporu. Ne, že bychom Vám v přispění na práci monitorovacího týmu chtěli bránit, ale můžete nám velmi snadno a velmi produktivně pomoci i snadnou prací: na Facebooku. Snažíme se vytvořit si obrázek o používání takzvaných „darkpostů“ v rámci politických kampaní v ČR. Ale bez vaší pomoci to bude velmi obtížné…

Pomozte nám lovit darkposty

Tato činnost je závislá na spolupráci většího množství uživatelů a čím více lidí bude darkposty lovit, tím větší je šance, že je skutečně vylovíme. Hledání darkpostů je totiž opravdu dost podobné rybaření v situaci, kdy si nejste jisti, že v rybníce máte kapra, a nedozvíte se to jistě do chvíle, kdy ho máte na udici. (Dokud ho ovšem nechytnete, nemůže Vám nikdo ani tvrdit, že tam nebyl, ani že tam byl…)

Jak poznáte darkpost?

Darkpost, který nás zajímá, bude příspěvek v tzv. „feedu“ – mezi těmi, které máte na Hlavní stránce (nebo kliknutím na ikonu F v levém rohu) vašeho profilu na Facebooku. Bude to příspěvek týkající se nějak voleb do Sněmovny, od politické strany (politika, hnutí – zkrátka od někoho, kdo vede politickou kampaň). Bude možná označený jako „Sponzorováno“.  Pokud na něj kliknete, rozbalí se a bude vypadat, jako standardní příspěvek. Ale nenajdete ho na stránce nebo profilu, který jej „postoval“. (Bohužel to je právě to, čím se od běžného postu liší: ostatní uživatelé ho neuvidí. Vidíte ho pouze Vy, resp. úzká skupina uživatelů, do níž patříte, a nikdo jiný ne.)

Co s ním?

Pokud máte dojem, že Vám do feedu přišel darkpost, nejprve udělejte print-screen. Poté na něj klikněte a udělejte druhý. Pak nám prosím oba pošlete na mail volby@transparency.cz.

Děkujeme předem za pomoc!

Proč se to dělá? A proč se to monitoruje? Čtěte zde.

 

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o. p. s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8

Bankovní číslo transparentního dárcovského účtu TI: 2100385154/2010 (Fio banka, a.s.)

+420 224 240 895
volby@transparency.cz
www.transparency.cz

Partneři

Monitorujeme

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >