TISKOVÁ KONFERENCE Monitoring volebních kampaní prezidentských kandidátů

Dovolujeme si Vás pozvat na tiskovou konferenci Transparency International Česká republika „Monitoring volebních kampaní prezidentských kandidátů“, která se uskuteční v pondělí 8. ledna 2018 od 13 hodin v Malostranské besedě.

 

Na tiskové konferenci zveřejníme výsledky hodnocení transparentnosti kampaní kandidátů na prezidenta ČR. TI spolu s předními experty na politický a digitální marketing hodnotila předvolební kampaně na základě deseti kritérií, která považujeme pro transparentnost za klíčová. Vedle samotného hodnocení zveřejníme také další poznatky získané v rámci dohledových aktivit.

Politický marketing a boj o voliče se v posledních letech stále více přesouvá z veřejných setkání a billboardů i do online světa a na sociální sítě, a tak se tímto směrem logicky vydávají i kampaňové výdaje. Proto letos vůbec poprvé monitorujeme i náklady v rámci digitálu.

NA TISKOVÉ KONFERENCI VYSTOUPÍ

  • Petr Vymětal, expert na monitoring (FMV VŠE)
  • David Ondráčka, ředitel TI
  • Ondřej Cakl, koordinátor monitoringu TI
MÍSTO KONÁNÍ
Tisková konference se uskuteční v pondělí 8. ledna 2018 od 13:00 v Malostranské besedě | Trick Bar | 2. patro (Praha 1, Malostranské nám. 35/21, 118 00).Vaši účast prosím potvrďte na e-mailové adrese press@transparency.cz.

 

PROBĚHLO: Promítání a debata v Olomouci: Prezidentství pod lupou

TI Vás zve do kina na dokument Vice Special Report: A House Divided, tentokrát v Olomouci. O nadcházejících prezidentských volbách budeme debatovat s odborníky: Michaelem Smithem, Tomášem Lebedou a Petrem Kopeckým. Celovečerní program se koná 12. 12. 2017 od 18:30 v Muzeu umění Olomouc. Vstup na akci je zdarma.

S experty budeme debatovat o tom, jak se odráží poslední marketingové trendy v kampaních, jestli vidí důvod proč není ve volbě žádná žena, nebo jak hodnotí fungování přímé volby prezidenta. Zaměříme se také na srovnání české a americké prezidentské volby.

Na tyto otázky budou odpovídat lidé, kteří se sledování (politických) kampaní věnují velmi pečlivě a velmi dlouho:

  • Michael Smith, americký sociolog zabývající se výzkumem sociálního rozvrstvení společnosti, vzdělávacího systému, korupce či demokratického vládnutí.
  • Tomáš Lebeda, politolog z Univerzity Palackého v Olomouci specializující se na český politický systém.
  • Petr Kopecký, amerikanista, kulturolog, literární teoretik. Ačkoliv se opírá o díla amerických modernistů, nachází vždy řadu socio-eko-politických souvislostí, které českému čtenáři pomáhají porozumět americké realitě.

Moderuje David Ondráčka (ředitel TI ČR, člen Mezinárodní správní rady TI).

 

Místo a čas

Akce proběhne v Muzeu umění Olomouc (Denisova 47, Olomouc). Od 18:30 budeme debatovat a poté začne v 19:30 promítání filmu Vice Special Report: A House Divided.

 

O filmu Vice Special Report: A House Divided

Unikátní dokument z produkce HBO a VICE se vrací do doby, kdy Obamova administrativa předávala vládnutí čerstvě zvolenému prezidentu Trumpovi. Nejde však o pikantní vhledy do zákulisí, ale o sérii exkluzivních komentovaných rozhovorů s nejvyššími představiteli administrativy, včetně samotného prezidenta Obamy, mluvčího Bílého domu Johna Boehnera, nebo republikánského stratéga Franka Luntze.

Dokument klade otázku, která je podivuhodně palčivá i pro české prezidentství: Jak se má chovat vláda a prezident, aby na konci jejich mandátu nebyl národ rozdělenější než byl na jeho začátku? Jaké jsou jejich nástroje a kompetence pro tento úkol, a jaká musí být jejich strategie, pokud ho berou vážně?

Na americké reflexi je cenná její upřímnost: svědectví je trpké, ale není beznadějné.

 

K akci se přidejte na Facebooku!

Monitoring blížících se voleb se neobejde bez podpory široké veřejnosti. Proto jsme spustili crowdfundingovou kampaň na Darujme.cz. Zapojte se i vy!

 

 

Akci podpořilo Velvyslanectví USA v České republice.

 

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o. p. s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8

Bankovní číslo transparentního dárcovského účtu TI: 2100385154/2010 (Fio banka, a.s.)

+420 224 240 895
volby@transparency.cz
www.transparency.cz

Partneři

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >