Transparency International je připravena řešit volební korupci i v tomto roce

Publikováno: 17. 9. 2018

Podzimní komunální volby se kvapem blíží, a ty s sebou přinášejí nejen nespočet předvolebních kampaní a široké zastoupení kandidátek a kandidátů, ale také nekalé pokusy o ovlivňování voleb tzv. volební korupci.

V komunálních volbách 2010 i 2014 zaznamenala Transparency International (TI) mnoho případů uplácení voličů, které vyústily v trestní oznámení a odsouzení nebo i opakování voleb. Nejvíce jsou postižené tímto negativním fenoménem sociálně vyloučené lokality v severních Čechách a na severní Moravě. Jinak tomu pravděpodobně nebude ani letos.

„Právní poradna TI zaznamenala i v tomto roce několik podnětů, které naznačují možnost uplácení např. v Krupce nebo Mikulášovicích, proto budeme v nadcházejících týdnech aktivně monitorovat situaci a jsme připraveni se podílet na objasňování případů volební korupce,“ říká Petr Leyer, právník TI

Pokud byste se dozvěděli a měli konkrétní informace (kdo, kde a jak) o tom, že by ve Vaší obci mělo dojít k volební korupci, můžete se bezplatně obrátit na Právní poradnu TI, a to buď telefonicky na číslo +420 224 240 896 nebo na email poradna@transparency.cz.

„Naši právníci Vám mohou pomoci s vyhodnocením situace a navržením adekvátního postupu, jako opatření důkazů, podání příslušných podnětů volební komisy či orgánům činným v trestní řízení, v nejzávažnějších případech též příprava žaloby na neplatnost voleb,“ doplňuje Petr Leyer.

 

 

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o. p. s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8

Bankovní číslo transparentního dárcovského účtu TI: 2100385154/2010 (Fio banka, a.s.)

+420 224 240 895
volby@transparency.cz
www.transparency.cz

Partneři

 

 

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >