Renata Oulehlová (ANO)

Celkové hodnocení:
3,4

Celkové výdaje. Zveřejňuje kandidát celkovou sumu plánovanou k utracení v předvolební kampani před volbami do Senátu PČR – v jak detailní podobě?

V médiích se objevila pouze informace o celkovém plánovaném rozpočtu na kampaň do Senátu i do zastupitelstev obcí ve výši zhruba 150 mil. Kč.  zdroj

4

Transparentní účet. Je veden přehledně a srozumitelně?

Z TÚ je patrné, jak hnutí identifikujete osobní příslušnost nákladů – tj. že daný náklad byl proplacen v souvislosti s kampaní s tím kterým kandidátem (např. spc. symb dle č okr.).
zdroj

1

Finanční management kampaně. Uvádí kandidát, jak jsou rozděleny náklady na kampaň mezi něj a stranu? Jsou zveřejněny informace o nefinančním plnění?

Kandidátka nezveřejňuje informace o finančním řízení kampaně.

5

Struktura příjmů. Zveřejňuje samostatně a přehledně aktualizované informace o všech svých dárcích mimo zvláštní transparentní účet (např. v seznamu dárců) – včetně nefinančních plnění?

Hnutí zveřejnilo aktualizovaný seznam dárců bez rozlišování, na kterou kampaň jsou peníze určeny. zdroj

3

Volební akce. Zveřejňuje seznam všech veřejných akcí v rámci kampaně (setkání s voliči, debaty, kulturní akce, apod.)?

Kandidátka pouze nesystematicky informuje o akcích na své FB stránce. Na stranickém webu žádné informace ohledně plánovaných akcí kandidátky k nalezení nejsou. zdroj

5

Volební tým. Zveřejnil kandidát složení svých volebních týmů a agentur, jež se na kampani podílí, ve formě strategického plánování akcí, jejich organizace aj., s uvedením rolí jednotlivých členů v kampani (včetně individuálních poradců)?

Hnutí ANO pouze uvádí kontakty na regionální manažery a kontaktní osoby pro místní buňky. Informace o volebním manažerovi a dalších členech týmu k dispozici nejsou.

5

Stranická podpora. Uvádí kandidát, jaký je jeho vztah vůči politické entitě, která ho podporuje?

Kandidátka je členkou hnutí ANO, vztah k politickému subjektu je tedy jasně deklarován. zdroj

1

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o. p. s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8

Bankovní číslo transparentního dárcovského účtu TI: 2100385154/2010 (Fio banka, a.s.)

+420 224 240 895
volby@transparency.cz
www.transparency.cz

Partneři

 

 

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >