Martin Tomášek (Piráti)

Celkové hodnocení:
2,4

Celkové výdaje. Zveřejňuje kandidát celkovou sumu plánovanou k utracení v předvolební kampani před volbami do Senátu PČR – v jak detailní podobě?

Dle médií plánuje strana do senátních voleb uvolnit rozpočet ve výši 2 milionů korun. Kandidát odhad neprovedl, níceméně půjde hlavně o výdaje na propagaci: největší částku představuje kauce, jedinou odměnou je ta za vytvoření webovek, další výdaje tvoří hosting, výroba a pronájem plakátovacích ploch, tisk letáků, náklady na organizaci Dětského dne, podpora příspěvků na FB, malou část pohltí výlohy za dopravu. zdroj

4

Transparentní účet. Je veden přehledně a srozumitelně?

Kandidát má vlastní transparentní účet. zdroj

1

Finanční management kampaně. Uvádí kandidát, jak jsou rozděleny náklady na kampaň mezi něj a stranu? Jsou zveřejněny informace o nefinančním plnění?

Kandidát odpověděl v dotazníku pro TI ČR, že na nákladech sa podílí zhruba 1 : 9, přičemž sám vložil do kampane částku 10 000 Kč.

3

Struktura příjmů. Zveřejňuje samostatně a přehledně aktualizované informace o všech svých dárcích mimo zvláštní transparentní účet (např. v seznamu dárců) – včetně nefinančních plnění?

Kandidát v dotazníku uvádí, že nepřijímá žádné dary. Tuto informaci nezveřejňuje.

2

Volební akce. Zveřejňuje seznam všech veřejných akcí v rámci kampaně (setkání s voliči, debaty, kulturní akce, apod.)?

O předvolebních akcích dopředu kandidát neinformuje soustavně a plánovitě.
zdroj

3

Volební tým. Zveřejnil kandidát složení svých volebních týmů a agentur, jež se na kampani podílí, ve formě strategického plánování akcí, jejich organizace aj., s uvedením rolí jednotlivých členů v kampani (včetně individuálních poradců)?

Kandidát uvádí jméno koordinátorky své kampaně v dolní liště na své oficiální webové stránce. zdroj

1

Stranická podpora. Uvádí kandidát, jaký je jeho vztah vůči politické entitě, která ho podporuje?

Kandidát a strana si vyjadřují podporu a je zřejmé, že spolupracují, byť kandidát není člen. Smlouva o spolupráci není zveřejněna. zdroj

3

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o. p. s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8

Bankovní číslo transparentního dárcovského účtu TI: 2100385154/2010 (Fio banka, a.s.)

+420 224 240 895
volby@transparency.cz
www.transparency.cz

Partneři

 

 

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >