DATA Z TRANSPARENTNÍCH ÚČTŮ PŘEHLEDNĚ

Publikováno: 5. 1. 2018
Celkové výdaje a příjmy, výdaje jednotlivých kandidátů, ale i nejštědřejší dárci…
Ve spolupráci s firmou Dataweps jsme vytvořili interaktivní dashboard s daty z transparentních účtů prezidentských kandidátů. Můžete se tak jednoduše na jednom místě podívat na financování jejich kampaní a porovnat je mezi sebou.
Data pochází z účtů s veřejně přístupným webovým rozhraním. Ale podařilo se imp nám implementovat i z ČSOB účtu Horáčkova spolku Máme na víc (ta jsou přístupná jen v měsíčních pdf výstupech). Nikoliv však data spolku Zeman znovu, který platí kampaň Miloše Zemana (ta nejsou přístupná vůbec).
Data z obou Horáčkových účtů se ještě pokusíme do dashboardu přidat.
Dashboard má celkem tři strany, přepínat se mezi nimi můžete šipkami ve spodní části.
První strana ukazuje vývoj celkových příjmů a výdajů v čase, druhá strana pak pohyby na účtu, včetně dárců a účelu výdajů. Na třetí straně naleznete wordcloud ze zpráv od dárců prezidentským kandidátům.

Autory dashboardu jsou Blanka Kubešová a firma Dataweps. Dashboard vznikal v rámci mentoringu Digitální akademie Czechitas.

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o. p. s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8

Bankovní číslo transparentního dárcovského účtu TI: 2100385154/2010 (Fio banka, a.s.)

+420 224 240 895
volby@transparency.cz
www.transparency.cz

Partneři

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >