Poslední změna stránek 14.10.2013

Karel Schwarzenberg

* 10. 12. 1937,  Praha

1. místopředseda vlády, ministr zahraničí, poslanec PČR (TOP 09), předseda TOP 09. Pochází z orlické větve šlechtického rodu Schwarzenbergů. Po roce 1948 emigroval s rodiči do Rakouska. V rakouském exilu nejdříve studoval práva a lesnictví a později se věnoval správě rodového majetku. V letech 1985–1990 byl předsedou Mezinárodní helsinské federace pro lidská práva. V 80. letech rovněž aktivně podporoval činnost československých disidentů z řad Charty 77 a VONS. Po pádu komunistického režimu byl v období let 1990–1992 vedoucím Kanceláře prezidenta Václava Havla. V letech 1993–2000 se opět věnoval především správě rodového jmění. Jako zakladatel, (spolu)vlastník či člen statutárních orgánů figuruje ve vícero firmách a neziskových organizacích. Od roku 2004 do roku 2010 byl senátorem. V letech 2007–2009 byl ministrem zahraničí ve vládě Mirka Topolánka. Od července 2009 je lídrem nově založené strany TOP 09. Roku 2010 byl zvolen poslancem PČR, jmenován ministrem zahraničí a 1. místopředsedou vlády ČR. V roce 2012 byl TOP 09 nominován jako oficiální kandidát na prezidenta ČR.

 

100%
Je transparentní účet kandidáta snadno dohledatelný a přehledný?
Kandidát má volební účet přístupný online zde.
100%
Zveřejnil kandidát celkovou sumu plánovaných nákladů na svou kampaň?
Kandidát v dopise zveřejnil, že hodlá v kampani utratit přibližně 25 milionů korun.
100%
Zveřejnil kandidát i další informace o zdrojích financování své kampaně (např. Informace o dárcích)?
Kandidát (mimo svůj volební účet) zveřejnil na svých webových stránkách seznam dárců, ale nejsou zde uvedeni všichni – seznam je přístupný zde.
100%
Zveřejňuje kandidát strukturu a odhad rozložení veškerých nákladů na svou kampaň, vč. těch, které ve prospěch jeho kampaně vydala jeho politická strana nebo sdružení?
Kandidát informace o tom, zdali je podporován nějakou politickou stranou nebo sdružením, samostatně na svých webových stránkách nezveřejnil. Některé informace je možné dohledat na volebním účtu zde, kandidát také o svém financování informuje veřejnost prostřednictvím médií (např. zde). 
0%
Zveřejňuje kandidát zprávu o reálně vydaných financích v čase (např. měsíčně)?
Kandidát průběžně nezveřejňuje (kromě volebního účtu) informace o nákladech své kampaně.
100%
Zveřejnil kandidát počet (nebo alespoň odhad počtu) dobrovolníků zapojených v kampani a náklady na jejich práce?
Kandidát v dopise sdělil, že 80 dobrovolníků pracuje zadarmo, 60 je odměňován sazbou 100Kč na hodinu a 60 sazbou 90 Kč na hodinu. Tyto počty se v průběhu kampaně mění.
100%
Zveřejnil kandidát složení svého stálého volebního týmu s uvedením rolí jednotlivých členů v kampani?
Kandidát zveřejnil informace o svém volebním týmu na svých stránkách zde.
nehodnotíme%
Zveřejňuje kandidát jména agentur (mediální, PR, poradenské, právní), se kterými na kampani spolupracuje?
Kandidát v dopise uvedl, že ve své kampani využívá služeb agentur. Nicméně otazníkem je zapojení Marka Pražáka ze Svengali Communications jako tiskového mluvčího volebního týmu.
100%
Specifikuje kandidát výdaje na reklamu podle typu médií a uvádí specificky náklady na vytvoření videoklipů, reklamních předmětů, atd.?
Kandidát (kromě volebního účtu) zveřejnil informace o nákladech na reklamu např. zde, v dopise doplnil aktuální náklady své kampaně.
100%
Zveřejňuje kandidát na svém webu seznam všech veřejných akcí v rámci kampaně?
Kandidát zveřejňuje na svých webových stránkách informace o pořádaných akcích souvisejících s prezidentskou kampaní zde a na svých Facebookových stránkách.
100%
Komunikace s TI a obsah informací poskytnutých kandidáty.
Kandidát komunikoval s TI.

Články o kandidátovi

Omlouváme se, v této sekci nemáme zatím žádné články.