Ladislav Sitko (TOP09)

Celkové hodnocení:
2,3

Celkové výdaje. Zveřejňuje kandidát celkovou sumu plánovanou k utracení v předvolební kampani před volbami do Senátu PČR – v jak detailní podobě?

Dle médií TOP 09 podpoří kandidáty do Senátu 3 mil. Kč. Celkovou sumu na výdaje pro svou kampaň nikde kandidát neuveřejnil, nicméně v dotazníku pro TI odpověděla, že počítá s výdaji do výše 30 tis. korun na inzerci, propagaci v tištěných formách.

3

Transparentní účet. Je veden přehledně a srozumitelně?

Transparentní účet politické strany TOP 09 jasně identifikuje osobní příslušnost nákladů pomocí specifického symbolu volebního obvodu. Kandidát odlišuje svo senátní a komunální kampaň i co do účetnictví. zdroj

1

Finanční management kampaně. Uvádí kandidát, jak jsou rozděleny náklady na kampaň mezi něj a stranu? Jsou zveřejněny informace o nefinančním plnění?

Strana oficiálně nezveřejňuje informace o finančním managementu. V dotazníku kandidát uvádí, že strana finančně nepokrývá plnou výši výdajů na kampaň. Suma podpory je dohodnuta individuálně. Celostátní kancelář vedle konzultačních služeb zajišťuje například služby spojené s účetnictvím. Také připravila grafický manuál a nabízí podporu v dalších segmentech kampaně podle individuálních potřeb kandidátů, například – inzerce, direct mail, správa online kampaně, nákup venkovní reklamy a další. Celostátní kancelář zajišťuje dále také organizaci společného očekávání výsledků voleb.

3

Struktura příjmů. Zveřejňuje samostatně a přehledně aktualizované informace o všech svých dárcích mimo zvláštní transparentní účet (např. v seznamu dárců) – včetně nefinančních plnění?

Kandidát bude používat zdroje ze stranického rozpočtu a z darů. Seznam dárců je pravidelně aktualizován. zdroj

1

Volební akce. Zveřejňuje seznam všech veřejných akcí v rámci kampaně (setkání s voliči, debaty, kulturní akce, apod.)?

Kandidátovy akce nejsou dohledatelné ve veřejném kalendáři TOP 09 ani na FB TOP 09 Rychvald.

2

Volební tým. Zveřejnil kandidát složení svých volebních týmů a agentur, jež se na kampani podílí, ve formě strategického plánování akcí, jejich organizace aj., s uvedením rolí jednotlivých členů v kampani (včetně individuálních poradců)?

Kandidát nezveřejňuje jména členů volebního týmu.

5

Stranická podpora. Uvádí kandidát, jaký je jeho vztah vůči politické entitě, která ho podporuje?

Kandidát je členem TOP09, tedy jasně deklaruje svůj vztah k politické straně.

1

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o. p. s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8

Bankovní číslo transparentního dárcovského účtu TI: 2100385154/2010 (Fio banka, a.s.)

+420 224 240 895
volby@transparency.cz
www.transparency.cz

Partneři

 

 

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >