Komunální volby. Kritéria dobré praxe transparentní předvolební kampaně do zastupitelstev obcí 2018

Publikováno: 30. 6. 2018

1) Celkové výdaje.

Zveřejňuje strana/hnutí celkovou sumu plánovanou k utracení v předvolební kampani ve volbách do místních zastupitelstev?

Je zveřejněn poměr výdajů na on-line kampaně na sociálních sítích (FB, Twitteru ap.) vůči ostatním on-line médiím (bannerová reklama, placené články, inzerce na internetu a v Google)?

2) Transparentní účet.

Zřizuje strana/hnutí pro komunální kampaň speciální transparentní volební účet? Pokud ano, jde o centrální volební účet (kampaň) pro celou republiku, nebo má volební obvod (např. Praha, Brno, Ostrava) svůj apod. Rozlišuje náklady na kampaň (na tomto volebním TÚ) v jednotlivých městech? (Např.: specifickým symbolem?)

3) Finanční management kampaně.

Je zveřejněna informace, zda přispívá centrála strany místním sdružením na kampaň finančně? Kolik a podle jakých pravidel?

4) Struktura příjmů.

Zná a zveřejňuje strana/hnutí předběžné zdroje financování kampaně? (Úvěr, státní příspěvek, členské příspěvky apod.?) Zveřejňuje strana/hnutí samostatně a přehledně aktualizované informace o všech svých dárcích.

5) Volební akce.

Zveřejňuje strana/hnutí seznam všech veřejných akcí v rámci kampaně (setkání s voliči, debaty, kulturní akce, apod.)?

6) Volební tým.

Zveřejnila strana/hnutí složení svých volebních týmů, jež se na kampani podílí ve formě strategického plánování akcí, jejich organizace s uvedením rolí jednotlivých členů v kampani (včetně individuálních poradců)? Jsou známi stratégové celorepublikové kampaně? Může volič najít i členy volebního týmu pro jednotlivá města (Praha, Brno, Ostrava)? Platí to rovněž u lokálních agentur?

 

Kritéria pro hodnocení kampaně do Senátu PČR.

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o. p. s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8

Bankovní číslo transparentního dárcovského účtu TI: 2100385154/2010 (Fio banka, a.s.)

+420 224 240 895
volby@transparency.cz
www.transparency.cz

Partneři

 

 

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >