1,7

Celkové výdaje. Zveřejňuje strana/hnutí celkovou sumu plánovanou k utracení v předvolební kampani ve volbách do místních zastupitelstev? Zveřejňuje detaily rozpočtu?

V rámci jednoho přehledného dokumentu zveřejňuje detailní odhad nákladů na předvolební kapmaň, ale i veškeré další náležitosti (finanční řízení, personální složení, dary atd.). Celkové odhadované náklady činí cca 500 000 Kč. zdroj

1

Transparentní účet. Zřizuje strana/hnutí pro komunální kampaň speciální transparentní volební účet?

Hnutí má 5 TÚ, kdy každý má svůj specifický účel, díky množství TÚ je ale složitější se v nich orientovat. zdroj Pro nalezení TÚ je třeba zadat jako majitele účtu Žít Brno.

2

Finanční management kampaně. Je zveřejněna informace, zda přispívá centrála strany místním sdružením na kampaň finančně? Kolik a podle jakých pravidel?

Hnutí informuje o finančním řízení kampaně, včetně evidence faktur, darů apod. zdroj

1

Struktura příjmů. Zveřejňuje strana/hnutí samostatně a přehledně aktualizované informace o všech svých dárcích a zdrojích příjmů?

Hnutí uvádí, z jakých zdrojů financuje kampaň. zdroj

1

Volební akce. Zveřejňuje strana/hnutí seznam všech veřejných akcí v rámci kampaně (setkání s voliči, debaty, kulturní akce, apod.)?

O předvolebních akcích dopředu hnutí informuje nesoustavně na FB. zdroj

4

Volební tým. Zveřejnila strana/hnutí  složení svých volebních týmů a agentur, jež se na kampani podílí ve formě strategického plánování akcí, jejich organizace s uvedením rolí jednotlivých členů v kampani (včetně individuálních poradců)?

Ano, hnutí uvádí jména členů volebního týmu. zdroj

1

Kontakt

Transparency International – Česká republika, o. p. s.
Sokolovská 260/143
180 00 Praha 8

Bankovní číslo transparentního dárcovského účtu TI: 2100385154/2010 (Fio banka, a.s.)

+420 224 240 895
volby@transparency.cz
www.transparency.cz

Partneři

 

 

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >