O nás

Monitoringu předvolebních kampaní se česká kancelář protikorupční nevládní organizace Transparency International (TI) věnuje v rámci projektu transparentnivolby.cz pravidelně už od roku 2012. Tehdy TI hodnotila transparentnost první přímé volby prezidenta a od té doby aktivně sleduje všechny volby v České republice za poslední dekádu.

Sousoší Souboj Titánů a prezidentská standarta na Pražském hradě | zdroj: TI

Základní myšlenkou je snaha poskytnout široké veřejnosti otevřené hodnocení transparentnosti kampaní před samotnými volbami. Za uplynulých deset let jsme tak v TI nasbírali jedinečné mezinárodní i lokální zkušenosti a vytvořili jsme unikátní metodiku pro posuzování transparentnosti kampaní.

Za pomoci našich expertních partnerů společností Monitora Media a Nielsen Admosphere také zachycujeme trendy v oblasti médií a politického marketingu s přesahem do digitálu i proměnu politických strategií.

Hodnocení se tak stalo jedním z pravidelných příspěvků TI ke zlepšování politické kultury v Česku a apelem na politické představitele, aby zvyšovali svou politickou integritu místo snahy obcházet pravidla a pohybovat se mnohdy za hranou zákona.

Kdo stojí za projektem Transparentní volby?

O Transparency International ČR

Jsme nevládní protikorupční tým, který řeší velké mezinárodní i malé regionální kauzy. Prosazujeme efektivní systémová řešení. Chráníme veřejné rozpočty. Šetříme miliardy korun našim spoluobčanům.

Prostřednictvím projektů vzděláváme o korupci občanskou společnost, státní a soukromou sféru. Poskytujeme zdarma právní poradenství široké veřejnosti. Díky naší globální síti poboček Transparency International sdílíme mezinárodní zkušenosti všude tam, kde je třeba.

www.transparency.cz