ZÁVAZEK KANDIDÁTA DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU – PŘIPOJTE SE ZDE

Transaprency International žádá kandidáty/tky na poslanecký mandát v Evropském parlamentu, aby se se zavázali ke třem jasným pravidlům své práce v Parlamentu EU.


ZÁVAZEK KANDIDÁTA DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU

Letošní volby do Evropského parlamentu jsou příležitostí pro obnovení demokracie, která postaví integritu, otevřenost a spravedlnost do středu zájmu Evropská unie. Transparency International vyzývá kandidáty/ky do Evropského parlamentu a kandidáty/ky na funkci předsedy Evropské komise, aby k tomto obnovení demokratického provozu přispěli vlastním úsilím i svou prací v institucích a orgánech EU, do nichž budou zvoleni.

TI tímto žádá kandidáty/tky na poslanecký mandát v Evropském parlamentu, aby se se zavázali, že

1. budou transparentní a etičtí/ké ve všech svých parlamentních činnostech. Budou tedy zveřejňovat podrobnosti o využívání svých poslaneckých náhrad, přijímat schůzky pouze s lobbisty, kteří jsou registrovaní, a zveřejňovat svá setkání s nimi online.
2. po odchodu z Evropského parlamentu dodrží přechodné období (cooling-off period). To znamená, že nebudou zastupovat/lobbovat na půdě PEU žádnou z organizací registrovaných v rejstříku transparentnosti EU (EU Transparency Register) v době, kdy ještě pobírají přechodný příspěvek a náhrady.
3. budou podporovat vytvoření nezávislého etického dohledového orgánu pro řešení problematiky střetu zájmů, „otáčivých dveří“ a transparentního lobbingu.

Pokud kandidujete a chcete se připojit k závazku, napište na volby@transparency.cz nebo využijte přímo tento přihlašovací link.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >