Závazek transparentnosti

EVROPSKÁ VÝZVA TRANSPARENCY INTERNATIONAL
A ZÁVAZEK TRANSPARENTNOSTI POSLANCE PARLAMENTU EU
VOLBY DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU 2019

Letošní volby do Evropského parlamentu jsou příležitostí pro obnovení demokracie, které postaví integritu, otevřenost a spravedlnost do středu zájmu Evropské unie. Transparency International proto vyzývá kandidáty do Evropského parlamentu a kandidáty na funkci předsedy Evropské komise, aby k tomto obnovení demokratického provozu přispěli vlastním úsilím i svou prací v institucích a orgánech EU, do nichž budou zvoleni.
Na této stránce se kandidáti mohou přihlásit k dodržování pravidel transparentnosti pro práci v parlamentu EU.
Dočtete se tu, co je motivací této výzvy a jak jsme došli k požadavkům Evropské výzvy.
Evropská výzva je koordinována TI EU při evropské komisi a podílí se na ní pobočky TI v celé EU, včetně TI ČR. Podpořila ho i Rekonstrukce státu.

Celá publikace je ke stažení zde. Závazek zní:

1. budu transparentní a etický/á ve všech svých parlamentních činnostech. Budu tedy zveřejňovat podrobnosti o využívání svých poslaneckých náhrad, přijímat schůzky pouze s lobbisty, kteří jsou registrovaní, a zveřejňovat svá setkání s nimi online.
2. po odchodu z Evropského parlamentu dodržím přechodné období (cooling-off period). To znamená, že nebudu zastupovat na půdě PEU žádnou z organizací registrovaných v rejstříku transparentnosti EU (EU Transparency Register) v době, kdy ještě pobírám přechodný příspěvek a náhrady.
3. budu podporovat vytvoření nezávislého etického dohledového orgánu pro řešení problematiky střetu zájmů, „otáčivých dveří“ a transparentního lobbingu.

Pokud kandidujete a chcete se připojit k závazku, napište na volby@transparency.cz nebo využijte přímo tento fromulář:

ZÁVAZEK KANDIDÁTA DO EVROPSKÉHO PARLAMENTU – PŘIPOJTE SE ZDE

Transaprency International žádá kandidáty/tky na poslanecký mandát v Evropském parlamentu, aby se se zavázali ke třem jasným pravidlům své práce v Parlamentu EU.
Více informací

EVROPSKÁ VÝZVA TRANSPARENCY INTERNATIONAL – O CO NÁM JDE

Připojte se proto k nám a obnovte hodnoty, na kterých EU stojí. Zajistěte, aby byla integrita v ohnisku zájmu EU.
Více informací

EU policy makers must stand up for integrity! – oficiální tisková zpráva TI

EU policy makers must stand up for integrity   Lead candidates from seven European political parties sign up to Transparency International’s pledge   April 9 2019, Brussels   Ahead of the European Parliament elections in May, …
Více informací
Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >