Co jsme napsali stranám a hnutím 9.4.2019

I v letošním roce budeme strany a kandidáty na poslance Parlamentu EU hodnotit podle kritérií […]

I v letošním roce budeme strany a kandidáty na poslance Parlamentu EU hodnotit podle kritérií transparentnosti kampaně, která jdou mnohdy nad rámec jejich zákonných povinností. Tímto emailem Vám chceme oznámit, jaké informace považujeme za standard pro evropskou kampaň. Jejich dostupnost bude předmětem našeho hodnocení. Vás touto cestou zdvořile žádáme o poskytnutí součinnosti při zveřejňování rozhodných informací o kampaních Vámi podpořených kandidátů.

Vyplněný dotazník nám můžete zaslat do 6.5.2019. Předem děkujeme.

Letos se navíc obracíme na kandidáty s žádostí, aby se individuálně přihlásili k  Závazku kandidáta do Evropského parlamentu. Jde o tři jednoduchá pravidla, jejichž dodržováním v poslaneckých aktivitách, se zvýší integrita, důvěryhodnost a průhlednost práce Parlamentu a v důsledku celé instituce Parlamentu EU. Text závazku najdete v příloze a zaslali jsme ho i Vašim kandidátům. Tato iniciativa probíhá nyní v celé EU a podílí se na ní všechny pobočky Transparency International v Unii. Podpoříte-li své kandidáty, aby se Závazku zhostili, bude to významný signál, že Vaší straně na transparentnosti a integritě fungování EU záleží.

Hodnocení transparentnosti kampaně TI zveřejní​ na konci září na webu  https://www.transparentnivolby.cz/evropskyparlament2019/ .

Jména kandidátů, kteří se přihlásili k Závazku, se objeví v seznamu na www.transparency.eu/euelections2019.

Děkujeme Vám, že se přikláníte na stranu integrity, otevřenosti a spravedlnosti ve fungování Evropské unie.

Na našem webu používáme cookies. Cookies jsou soubory, které slouží k měření funkčnosti webu, přizpůsobování obsahu webu, napomáhají tomu, abyste na našem webu byli spokojeni. Využíváním webových stránek s tímto souhlasíte. Další informace >